Základní škola, Praha 3, Cimburkova 18/600
Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče > Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníku 

Pro usnadnění organizace zápisu do 1. třídy doporučujeme registrovat se k zápisu online prostřednictvím rezervačního systému zde.

 

zapisy-online-320x100@2x.png 

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022 se bude konat ve dnech 14. 4. 2021 a 15. 4. 2021 (středa a čtvrtek), v budově naší Základní školy, vždy 12 – 15:30h. Zápis v čase 15:45 - 18h (po oba dva dny) je vyhrazený pouze pro zákonné zástupce, kteří využijí možnosti elektronické přihlášky k zápisu a rezervačního systému. Rezervaci termínu zápisu můžete využít od 1. 4. 2021 do 13. 4. 2021 9h.

I pro školní rok 2021/2022 plánujeme otevřít přípravnou třídu.

Podání žádostí o odklad a přijetí do přípravné třídy probíhá ve stejném termínu (rezervace termínu zápisu do přípravné třídy není bohužel možná).

Přihlášku pro zápis dítěte do základní školy získáte:

  • Elektronické vygenerování přihlášky po registraci termínu zápisu v aplikaci Zápisy Online - doporučujeme.

Po vygenerování přihlášky získáte jedinečný číselný identifikátor, který zajistí anonymitu dítěte. Pokud si přihlášku vytisknete sami doma, nemusíte v této fázi ZŠ kontaktovat, přihlášku doručíte do ZŠ v den zápisu. Vyplňování přihlášky věnujte náležitou pozornost — dbejte na přesnost.

  • Tiskopisy žádostí k přijetí do 1. třídy, přípravného ročníku a žádosti o odklad jsou k dispozici ke stažení na webových stránkách školy zde.

Číselný identifikátor, pod kterým bude uchazeč veden, bude přidělen při podání žádosti ve škole.

  • Od 1. dubna budou tiskopisy k dispozici na vrátnici školy, vždy od 8:00 do 13:00.

Číselný identifikátor, pod kterým bude uchazeč veden, bude přidělen při podání žádosti ve škole.

Příjem vyplněných žádostí — dny zápisu

Ve dnech 14. a 15. 4.  probíhá řádný zápis. Pro urychlení zápisu prosíme o přinesení již vyplněných/vygenerovaných přihlášek (kdo nemá možnost, vyplní ve škole). K zápisu je nutno přinést rodný list dítěte, doklad o trvalém pobytu dítěte (pokud se liší od trvalého pobytu zákonných zástupců) a průkaz totožnosti zákonného zástupce (k ověření místa trvalého pobytu). Místo trvalého pobytu je kritériem pro přijetí, a tedy hlavním důvodem, proč nelze provést zápis bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole.

 V případě, že se nebudete moct dostavit k přijímacímu řízení osobně (např. z důvodu nařízené karantény), kontaktujte nás na emailu stastny.richard@cimburacka.cz a dohodneme individuální řešení nastalé situace.

V souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s  onemocněním COVID-19 bude zápis probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Vzhledem k současné situaci chceme zamezit shlukování většího počtu lidí, proto budeme do budovy školy vpouštět vždy pouze jednoho žadatele.

Obecné informace k zápisu žáků do 1. ročníku a kritéria pro přijímání dětí naleznete zde